Oscyloskop VMI 2

Oscyloskop VMI 2 to kolejna generacja oscyloskopu przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. W stosunku do poprzedniej wersji VMI jest z pewnością jeszcze szybszy, jeszcze bardziej dokładny i jeszcze bardziej przyjazny w obsłudze.  Dodano oczywiście sporo użytecznych funkcji. Najlepiej będzie poznać szczegóły na poniższym porównaniu pokazanym w tabeli.tabela-oscyloskop1

Niespotykane próbkowanie. VMI 2 dysponuje częstotliwościową próbkowania podniesioną z 0.5 MS/s (Mega próbek na sekundę) do aż 80 MS/s  (Mega próbek na sekundę). To olbrzymie udoskonalenie daje użytkownikowi 160 krotne zwiększenie szybkości i poprawę przebiegów graficznych.


Zapis ciągły.
VMI 2 potrafi zapisywać ramki w sposób ciągły.  Poprzednia wersja oscyloskopu miała możliwość zapisu jedynie ramka po ramce. Teraz można już zobaczyć “gładką” grafikę, płynny wykres. Wyeliminowana została dzięki temu możliwość niezauważenia przez użytkownika niepoprawności przebiegu czy zakłócenia na wykresie.
zapis-ciagly

Dodano kursor poziomy. Użytkownik może odczytać pomiar w interesującym go miejscu w sposób jeszcze bardziej dokładny gdyż kursor jest oczywiście ruchomy.
kursor-poziomy

Dodawanie lub odejmowanie przebiegów. Można dodać lub odjąć od siebie dwa interesujące nas przebiegi.
dodawanie-sygnalow

Funkcja P-scroll. Można przesuwać ekran wykresu. Mamy zatem podgląd na poprzedni i następny ekran zapisany w pamięci.
pscroll

Krótka sonda COP. Do wersji oscyloskopu VMI 2 dostępna jest dodatkowa sonda COP (Coil on Plug). Jej krótsza długość umożliwia pomiar nawet słabego sygnału z końca cewki zapłonowej.
cop-z-vmi2

CAN DIAGNOSIS. Zaawansowana funkcja diagnostyczna magistrali CAN. Poprzednia wersja oscyloskopu pozwalała na weryfikację sygnału za pomocą wskaxników obecności sygnału.  VMI 2 pozwala na podgląd na żywo przebiegu sygnału CAN pojazdu poprzez złącze OBD2
can-diagnosis

TERMINATION RESISTACE. Można nawet zmierzyć rezystancję obciążeniową.
termnation-resistance