Możliwości Gscan 2

 

DTC – odczyt, kasowanie
Podgląd parametrów bieżących
Przegląd zapisanych testów drogowych
Aktywacje komponentów, wskaźników itd.
Funkcje specjalne –
kodowanie kluczy i wtryskiwaczy, kalibracje czujników, inicjacje ECU airbagów, regeneracje DPF, dostosowywanie ustawień komfortu, kasowanie i ustawianie inspekcji oraz wiele wiele innych. Informacje o poszczególnych ECU

 

Oscyloskop 4-ro kanałowy
Multimetr
Symulator
To wszystko zintegrowane z testerem w jednej obudowie. Natychmiast i pod ręką. Możliwość pracy w trybie 2 lub 4 kanałów. Pomiary napięć, rezystancji, prądów, częstotliwości itd. Symulacje sygnałów i obciążenia.

 

Niezwykle przydatne narzędzia dodatkowe:
– Przelicznik jednostek długości, masy, objętości, ciśnienia, prędkości i temperatury.
– Kalkulator
– Przelicznik droga-obrót koła
– Przelicznik prawa Ohma, obwodów równoległych
– Przelicznik częstotliwość-okres
– Przelicznik udziału procentowego

 

Obsługiwane marki – G-scan 2 pokrywa ten sam zakres obsługiwanych pojazdów jak Gscan który zdobył tytuł najchętniej kupowanego testera w Japonii w latach 2008-2012 i który ma ponad 70% udział w runku testerów w Korei. Oprócz tego wsparcie wiodących marek europejskich i wybranych pojazdów z rynku amerykańskiego.
Pełna lista pojazdów i obsługiwanych systemów u lokalnego dystrybutora.

 

md222

Prosty wybór – Podczas diagnostyki pojazdów japońskich nie ma konieczności wyszukiwania modelu pojazdu, rocznika produkcji, wersji czy też kodu silnika. Wystarczy wybrać złącze diagnostyczne jakiego używasz (np. 16 PIN)) i system z jakim zamierzasz się skomunikować (np. ABS).

 

Autodetekcja – tester pozwala na automatyczne przeszukanie pojazdu pod kątem dostępnych systemów i występujących w nich błędów. Po wykonaniu autodetekcji uzyskujemy na jednym ekranie zbiorczym listę systemów z podaniem ilości błędów w nich występujących w danej chwili.

 

Zapis parametrów bieżących – wartości parametrów modą zostać zapisane w w danycm momencie lub jako ciąg danych w trakcie próby drogowej. Zmiany parametrów można przeglądać i analizować później w formie wykresu lub tabeli zarówno w testerze jak i w komputerze PC.

 best for KIA dla G2

The best for KIA, Hyundai – Tester zawiera oprogramowanie fabryczne do pojazdów dwóch wiodących producentów koreańskich. Firma G-scan jest bowiem dostawcą testerów fabrycznych dla stacji ASO Kia oraz Hyundai.
I ty możesz korzystać z tych możliwości.

 

md226

Auto Test – Wiele problemów komunikacji testera z pojazdem spowodowanych jest uszkodzeniem kabla lub usterką po stronie pojazdu. Tester G-scan pozwala określić za pomocą specjalnego kabla i testu czy problem z komunikacją występuje z powodu testera, oprogramowania czy też po stronie pojazdu.

 

Sprawdzenie linii komunikacyjnej – Tester umożliwia sprawdzenie działania linii komunikacyjnej: High CAN, Low CAN, Middle CAN, Single CAN, J1850 (PWM)

 

md333

Biblioteki podpowiedzi – w niektórych markach pojazdów dostępne są opisy sposobu przeprowadzania poszczególnych procedur takich jak wypalanie DPF, kodowanie kluczy czy wtryskiwaczy, cofanie tłoczków itp.
Dodatkowo tester zawiera kody QR do filmów z tymi procedurami. Zeskanuj kod i obejrzyj film pokazujący całą procedurę wykonaną na pojeździe.

 wyszukiwarkaobd

Książka kodów – Tester zawiera pełną bibliotekę znormalizowanych kodów DTC. Koniec szukania w internecie. Masz to pod ręką.
W pracy pomaga poręczna wyszukiwarka. Wskaż pierwszy znak kodu, np. B – nadwozie czy też C – podwozie oraz kolejne cyfry a wyszukiwarka odnajdzie wskazany kod błędu z opisem. Możesz również wpisać cały kod np. B0029 a wyszukiwarka znajdzie jego opis.

wyszukiwarkaskrótów

Biblioteka skrótów – dla wybranych marek dostępna jest biblioteka skrótów systemów stosowanych w pojazdach. Kilkuliterowe oznaczenia takie jak: BCM, ISM, TCSM ….. nie będą już dla Ciebie tajemnicą.
Na początek określone sa skróty marek: KIA, Hyundai, Mercedes, BMW, Audi, VW, Toyota. Następne już wkrótce.